ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
Portál redakce stránek Ústecké Tramvaje a Ústecká Městská Doprava
WWW.USTECKETRAMVAJE.COM
Chomutov a Jirkov

Akce pořádané v síti MHD měst Chomutova a Jirkova

Představení nových vozidel na Náměstí 1. máje v Chomutově
(1.10.2008, tzv, FL)
Dne 30. 9. 2008 byly na Náměstí 1. máje v Chomutově představeny nové přírůstky ve vozovém parku městských autobusů. Za finanční spoluúčasti obou akcionářů DP byly zakoupeny dva nízkopodlažní autobusy polské firmy Solaris. První vůz je cestujícím svým vzhledem již známý. Jedná se o dvanáctimetrovou variantu nízkopodlažního autobusu Urbino. Připomeňme, že pět vozů tohoto typu jezdí v Chomutově od roku 2006. Naprostou novinkou je druhý přestavovaný vůz. Kloubový Solaris Urbino 18 se stal po sedmnácti letech prvním kloubovým vozem, který přijel do Chomutova přímo z výrobního závodu. Autobus je plně nízkopodlažní, osmnáct metrů dlouhý a jeho doménou bude linka číslo 1, s občasnými přejezdy na linky 2, 10 či školní spoje do Údlic.
Oba autobusy jsou vybaveny motory DAF splňující ekologickou normu EURO IV a plně automatickými převodovkami VOITH bez předvolby. Oba vozy by měli být od 1. 10. 2008 nasazeny do pravidelného provozu.
Reportáž z Chomutova při příležitosti 10. let trolejbusů
(19.6.2005 , Martin Ryba)
V neděli 19.6.2005 se konala okružní jízda za poznáním Chomutovské trolejbusové sítě při příležitosti 10 let trolejbusů. Sraz účastníků byl v 10 hodin a sešlo se tak okolo 40 lidí. K překvapení všech byla kompletní prohlídka vozovny, mimochodem ta se konala pro veřejnost rovněž před týdnem u příležitosti DOD. Jako první byla návštěva dispečinku a elektrodispečinku, následovala prohlídka měnírny ve vozovně a po té návštěva dílen, myčky vozidel, zde bylo předvedeno mytí autobusu Karosa B731 e.č.216  a odstavné plochy autobusů a trolejbusů.
Po prohlídce areálu DP následovala okružní jízda, která byla zdarma a při nástupu dostal každý pamětní jízdenky, publikaci k 10 letům, tabulku s vozovým parkem a platný kapesní jízdní řád.
Projížďka po trolejbusové síti s fotozastávkami začala směrem do Jirkova a dále po celé síti "chomutovských drátů" s přestávkou a autobusového nádraží v Jirkově kde bylo i společné foto, delší přestávka následovala v Chomutově na AN. Po příjezdu zpět do vozovny byla ještě projeta celá  vozovna přes odstavnou plochu. Musíme konstatovat, že akce byla velice vydařená a místní fandové a rovněž řidíč ochotně odpovídali na všechny naše dotazy. Tímto jím patří velký dík. FOTOREPORTÁŽ ZDE
ČNDS - Městská doprava v Chomutově a Jirkově